Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Następnie Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".

Kolejne w ostatnich latach spotkanie Franciszka z Abbasem trwało ponad 20 minut.

"To przyjemność gościć pana znowu"- powiedział papież, witając lidera Autonomii.

Jednym z tematów ich rozmowy było otwarcie ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej. Jej pracę Abbas zainaugurował zaraz po spotkaniu z papieżem. "To jest znak, że papież kocha naród palestyński"- tak skomentował to przywódca Autonomii.

Mahmud Abbas, jak poinformowali dziennikarze obserwujący audiencję, podarował Franciszkowi kamień pochodzący z Golgoty, ikony Jezusa oraz Świętej Rodziny, a także książkę o relacjach między Stolicą Apostolską a Palestyną i materiały na temat remontu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Jeden z Palestyńczyków towarzyszących Abbasowi dał zaś papieżowi koszulkę piłkarską w barwach Palestyny.

Siedziba ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej znajduje się w pobliżu placu Świętego Piotra.

Na konferencji prasowej w ambasadzie Abbas oświadczył: "Spotkałem Jego Świątobliwość. Watykan uznał całkowicie Palestynę jako niepodległe państwo".

"Mam nadzieję, że inne kraje wezmą przykład ze Stolicy Apostolskiej" - stwierdził.

Palestyński przywódca komentując rozważane przez amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, oznajmił: "Jeśli taka będzie decyzja Trumpa, to nie pomoże ona pokojowi".

"Mam nadzieję, że to się nie wydarzy" - dodał palestyński przywódca.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|231|}

Komentarze  

#1 Gibbons 2017-03-30 08:21
TO JEST ANTY PAPIERZ !

Pierwsza Najlepsza Szansa Pozbycia się Muzułmanów z Polski Przepadła !

Gdy niedawno ta islamska organizacja oficjalnie odmówiła naszym władzom podpisania oświadczenia, że nie będzie chciała wprowadzać w Polsce szariatu, to nadażyła się nam najlepsza okazja i pretekst do rozwiązania sprawy nie-białych, nie-chrześcijańskich emigrantów i pozbycia się ich z naszej idylli. Organizacja ta również wywiera naciski i groźby na polskich Tatarów, że nie są wystarczająco fundamentalni. Ma to na celu zradykalizowanie i uaktywnienie ich w państwie islamskim.

Można było natychmiast podciągnąć tą odmowę pod wszystkie paragrafy bezpieczeństwa narodowego, uznać za wrogą i zdelegalizować tą organizację, a jej przywódców aresztować oraz deportować wraz z rodzinami bez możliwości ponownego wjazdu do Polski. Możnaby wówczas odmówić prawa dalszego pobytu wszsytkim muzułmanom i cofnąć nadane obywatelstwa.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież