Rząd Niemiec wyraził zgodę na przeprowadzenie na terenie Niemiec referendum dotyczącego zmian tureckiej konstytucji, wprowadzających w Turcji system prezydencki.

Rzecznik MSZ Martin Schaefer powiedział, że głosowanie będzie możliwe we wszystkich jedenastu konsulatach Turcji na terenie Niemiec. Dodatkowe lokale wyborcze zostaną utworzone w Hanowerze, Monachium, Dortmundzie i Norymberdze.

W Turcji referendum odbędzie się 16 kwietnia. W Niemczech głosowanie będzie możliwe w dniach od 27 marca do 9 kwietnia. Uprawnionych do głosowania w Niemczech jest 1,41 mln Turków.

Władze tureckie zorganizowały referendum w celu zatwierdzenia wprowadzających system prezydencki zmian w konstytucji, które przeciwnicy prezydenta Erdogana uważają za antydemokratyczne. W referendum będą mogli wziąć udział także tureccy obywatele zamieszkali za granicą.

Na tle udziału tureckich polityków w wiecach przedwyborczych na terenie Niemiec w ostatnich dniach doszło do poważnych tarć między władzami w Berlinie a Turcją.

onet.pl

 

{jvotesystem poll=|242|}

Komentarze  

#1 Gibbons 2017-03-30 08:13
Pierwsza Najlepsza Szansa Pozbycia się Muzułmanów z Polski Przepadła !

Gdy niedawno ta islamska organizacja oficjalnie odmówiła naszym władzom podpisania oświadczenia, że nie będzie chciała wprowadzać w Polsce szariatu, to nadażyła się nam najlepsza okazja i pretekst do rozwiązania sprawy nie-białych, nie-chrześcijańskich emigrantów i pozbycia się ich z naszej idylli. Organizacja ta również wywiera naciski i groźby na polskich Tatarów, że nie są wystarczająco fundamentalni. Ma to na celu zradykalizowanie i uaktywnienie ich w państwie islamskim.

Można było natychmiast podciągnąć tą odmowę pod wszystkie paragrafy bezpieczeństwa narodowego, uznać za wrogą i zdelegalizować tą organizację, a jej przywódców aresztować oraz deportować wraz z rodzinami bez możliwości ponownego wjazdu do Polski. Możnaby wówczas odmówić prawa dalszego pobytu wszsytkim muzułmanom i cofnąć nadane obywatelstwa.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież