Wyższy sąd administracyjny w Muenster wydał wyrok, w którym stwierdzono, że zarówno Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech, jak i Rada Islamu nie są wspólnotami religijnymi w rozumieniu konstytucji. Nie mają więc prawa domagać się wprowadzenia nauczania islamu w szkołach publicznych.

W 2012 r. w Nadrenii Północnej-Westfalii wprowadzono w szkołach na okres próbny przedmiot "nauczanie o islamie". Ten pilotażowy projekt miał zakończyć się w 2019 r.

Dwie największe organizacje muzułmańskie w Niemczech - Centralna Rada Muzułmanów i Rada Islamu - zaskarżyły tymczasowość i formę projektu, domagając się wprowadzenia w szkołach publicznych nauki religii muzułmańskiej na tych samych zasadach, jak lekcje innych religii.

W piątek Sąd Administracyjny orzekł, że grupy, które wniosły skargę, nie są wspólnotami religijnymi i nie mają prawa składać takich wniosków. Ponadto sędziowie uznali, że obydwie organizacje nie mają wystarczającej władzy dydaktycznej wobec swoich stowarzyszeń członkowskich, aby mieć wpływ na kształt programu nauczania.

Wyrok wydany przez Sąd Administracyjny w Muenster jest ostateczny i nie przysługuje od niego odwołanie. Większość mediów w pierwszych reakcjach chwali wydany wyrok.

interia.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nowi użytkownicy

  • Sех dаting in Canada | Girls fоr sеx in Сanаda: http://freeurlredirect.com/sexdating691546
  • Sехy girls fоr the night in your town UK: http://tks.website/oki
  • Adult 1 dating арр: https://go.managedhosting.de/adultdatinginyourcity678319
  • Adult online dating bу thе numbers: https://soo.gd/DukV
  • stickiereapava