W Warszawie o godzinie 14.00 rozpoczął się antyrasistowski protest mieszkanców. Jak podaje portal tvn24.pl protest, w którym wzięło udział około 100 osób był odpowiedzią na atak 14-letniej Turczynki do jakiego doszło w środę.

Demonstranci skandowali m.in. "Warszawa wolna od rasizmu". Protestującu mieli ze sobą również transparenty z hasłami: "Stop rasistowskim atakom”, "NIE dla rasizmu rządowego", "PiS promuje faszystów" czy "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić".

Uczestnicy przynieśli ze sobą również niebieskie kartki na których zamieszczone były daty i miejsca w których doszło do ataków na tle rasistowskim.

Jak informuje portal tvn24.pl, niektórzy z demonstrujących przyszli z flagami Polski i Unii Europejskiej.

Manifestujący zebrali się za pomocą Facebooka. Pomysłodawcą i organizatorem demonstracji była koalicja organizacji partyjnych i pozarządowych Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi.

Inicjatorzy na swojej facebookowej stronie zamieścili post: "Zaledwie kilka dni temu w Warszawie doszło do bestialskiego aktu pobicia 14-letniej dziewczynki. Sprawca krzyczał ‘Polska dla Polaków’. Nie zgadzamy się na rasistowską przemoc w naszym mieście!"

Celem demonstrantów było pokazanie, że mieszkańcy nie zgadzają się na zachowania rasistowskie i w obliczu rosnącej liczby takich ataków chcą się im wyraźnie sprzeciwić.

onet.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież