Szwecja: Socjaldemokraci zmieniają ton wobec imigrantów

Nauka języka szwedzkiego ma być warunkiem otrzymania zasiłku dla wszystkich oczekujących na azyl, a także dla bezrobotnych imigrantów w Szwecji. Tego chce rządząca w tym kraju Partia Socjaldemokratyczna.

Rozwiązanie zapowiedziano podczas wspólnej konferencji prasowej dwojga ministrów rządu premiera Stefana Löfvena.

"Chcemy, by wszystkie osoby oczekujące na azyl w Szwecji brały udział w obowiązkowej nauce języka szwedzkiego. Ułatwi to tym osobom szybsze wejście na rynek pracy" - powiedziała minister pracy Ylwa Johansson.

Socjaldemokraci chcą, by już od pierwszego dnia pobytu w Szwecji azylanci obowiązkowo uczęszczali na kursy językowe. Osoby, które nie podporządkują się temu wymogowi, mają być pozbawiane zasiłku. Dotyczy to także bezrobotnych imigrantów.

To kolejny projekt zaostrzający politykę socjaldemokratów wobec imigrantów. Tydzień temu zapowiedziano wprowadzenie utrudnień w osiedlaniu się w Szwecji imigrantom z niskim poziomem wykształcenia.

Komentatorzy są zdania, że socjaldemokraci, na kilka miesięcy przed wyborami do parlamentu starają się pozyskać głosy zwolenników antyimigranckiej Partii Szwedzkich Demokratów.

interia.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież