Policja poszukuje mężczyzny, który 1 września w tramwaju linii nr 6 w Katowicach zaatakował pasażera. - Mówił głośno: my nie chcemy w Polsce takich jak ty. Tacy jak ty to terroryści, mordują kobiety w Niemczech. Islam to terroryzm - opowiada TVN24 pani Anna, świadek zdarzenia.

Mężczyzna ubrany był w czerwoną czapkę z daszkiem, biały T-shirt z czerwonym nadrukiem, szare krótkie spodenki oraz czarne buty sportowe. Charakterystycznym elementem jego stroju były białe słuchawki, które posiadał.

Kobieta opowiada, że jako jedyna zareagowała na zachowanie agresywnego mężczyzny. - Zdajesz sobie sprawę, jakie sobie wystawiasz świadectwo? - pytała go. Po wyjściu zaatakowanego pasażera agresor nadal krzyczał, a pozostali podróżujący nadal nie reagowwali. Wysiadając uderzył z całej siły w okno przy którym znajdowała się pani Anna.

Sprawa wyszła na jaw po złożeniu przez nią na policji zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia człowieka na tle rasistowskim.

Motorniczy tramwaju nie zgłosił incydentu. Rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada przekazał, że kierownictwo spółki będzie wyjaśniać tę sprawę.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęcia, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji przy ul. Lompy 19 lub pod nr tel. 32 200 20-51, 32 200 20-00, 32 200 2555.

onet.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nowi użytkownicy

  • Sехy girls fоr the night in your town UK: http://tks.website/oki
  • Adult 1 dating арр: https://go.managedhosting.de/adultdatinginyourcity678319
  • Adult online dating bу thе numbers: https://soo.gd/DukV
  • stickiereapava
  • Dаting sitе fоr seх with girls in Cаnada: https://cutt.us/qGDAl